Známe to všichni – večer se nám nechce připravovat svačinu na druhý den a ráno to nestíháme. Pokud ale vyzkoušíte námi otestované recepty, zaručujeme vám, že příprava lehkého jídla do práce zabere jen pár minut. A bude vás to i bavit.

► Vegetariánská tortilla
Přísady:
 1 tortillová placka
 ½ balení čerstvého sýra (lučina, žervé)
 1 menší paprika
 hrst polníčku
 2 plátky sýru

Příprava: Na placku rovnoměrně rozetřeme čerstvý sýr. Papriku nakrájíme na proužky a poklademe doprostřed. Přisypeme polníček a nakonec vše přikryjeme plátky sýra. Zatočíme do ruličky a zabalíme do potravinářské fólie.

► Salát s kuskukem
Přísady:
 6 lžic kuskusu
 zeleninový vývar
 5 cherry rajčátek
 hrst kukuřice
 10 ks zelených nebo černých oliv bez pecky
 2 lžíce rajčatového pesta
 sůl
 pepř

Příprava: Kuskus nasypeme do misky a zalijeme vroucím zeleninovým vývarem tak, aby byl celý ponořený a nad sebou měl ještě asi půl centimetru vody. Přikryjeme pokličkou a necháme nasáknout. Mezitím nakrájíme rajčata a olivy na menší kousky. Kuskus slijeme, přidáme nakrájená rajčata a olivy. Dále kukuřici, sůl, pepř a pesto. Promícháme.

► Míchaný salát s klíčky
Přísady:
 ¼ hlávky římského salátu
 hrst rukoly
 1 červená paprika
 naklíčené luštěniny dle chuti (mungo, čočka…)
 2 lžíce dýňového oleje za studena lisovaného
 1 lžíce vinného octa
 himálajská sůl

Příprava: Klíčky necháme dva dny předem naklíčit, případně koupíme čerstvě naklíčené. Nakrájíme římský salát a papriku na menší kousky, přidáme klíčky, olej a vinný ocet. Lehce osolíme a důkladně promícháme. Jako příloha se hodí celozrnné pečivo.

► Tofu pěna
Přísady:
 1 bílý řecký jogurt
 1 přírodní tofu
 1 lžíce kakaa
 2 lžíce medu
 1 lžička vanilkové esence
 1 lžička arašídového másla
 1 lžička sušených brusinek

Příprava: Tofu nakrájíme na kousky a vhodíme do mixéru. Přidáme i ostatní suroviny kromě sušených brusinek. Mixujeme na nejvyšší otáčky cca jednu minutu. Pěnu přendáme do mísy, přidáme do ní brusinky a zamícháme. Necháme vychladit.

Zobrazit články z kategorie : Všechny recepty