V zbrusu novém vydání magazínu Zdravé recepty jsme pro vás přichystali chutné recepty z potravin, které si snadno poradí s únavou, vyčerpáním, stresem i nedostatkem energie. Vařit budeme ze surovin, které vám zlepší náladu a působí jako životabudič. Zaměříme se také na kaše, ale netradičním způsobem. Obiloviny v kombinaci s dobrým ovocem či zeleninou dokáží opravdové zázraky.

Stres, únava, vyčerpání a nedostatek energie. To jsou v tuto roční dobu snad nejčastěji skloňovaná slova. Že nám pomůže odpočinek a relaxace, to víme dobře všichni. Taky by nám určitě pomohlo sluníčko, kdyby na nás více zasvítilo. Ale nemůžeme chtít nemožné, a tak si pojďme zlepšit náladu a zpestřit den dobrým jídlem. Věřte nebo ne, ale kvalitní suroviny mohou působit jako opravdový životabudič a zahánět špatné nálady. Některé dokonce umí rozproudit produkci serotoninu – tedy hormonu štěstí. Stačí jen správně jíst a bude nám dobře. To je důvod, proč jsme se rozhodli věnovat únorové číslo právě tomuto tématu. Budou tak dominovat kaše, protože obiloviny v kombinaci s dobrým ovocem nebo zeleninou umí skutečné zázraky.

Šéfredaktorka magazínu Zdravé recepty Monika Poledníková doporučuje:
„Za sebe bych doporučila recept na straně 24. Jako velký „zimomřivec“ mohu potvrdit, že polévka z kaki a dýně je absolutně to nejlepší v chladných dnech. Navíc má lehce nasládlou příchuť, takže vás po ní už nebudou honit chutě na sladké, a tím pádem se nemusíte bát o svou figuru. Podobně působí i jídlo, které připravovali naši kuchaři. A které jsem jim tajně ujídala – pyré z červené řepy s kozím sýrem. To vám je dobrota! Recept najdete na straně 14.“


POZOR! Omezili jsme distribuci na stánky, časopis je pro předplatitele nebo v digitální podobě.

Předplaťte si Zdravé recepty ještě dnes a nezmeškejte již žádné z následujících čísel!

Digitální verzi aktuálních i minulých čísel magazínu Zdravé recepty najdete ZDE

Telefon: +420 225 985 225 (všední dny 08:00 – 18:00)
SMS: +420 605 202 115
E-mail: zdraverecepty@send.cz

 

Zobrazit články z kategorie : Videa/TV | Všechny recepty